Profesor matematica

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Organizează şi desfasoara meditaţii de MATEMATICA cu elevii din ciclul gimnazial;
2. Realizeaza evaluarea initiala a nivelului de cunostinte
3.Lucrează în echipa multidisciplinară pentru a pune în practică planurile individuale de intervenţie

CERINTE

1. Studii superioare de matematica
2. Specializare in protectia copilului (avantaj)
3. Abilitati de lucru in echipa
4. Abilitati sociale si tact pedagogic

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitatea de a contribui la evolutia scolara, a unui grup tinta dezavantajat-elevi provenind din familii nevoiase
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 2 ore/zi

Cv-urile sunt asteptate la adresa de email:adela@frccf.org.ro

Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.