Polizator - Cluj Napoca

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- executa polizarea pieselor turnate, a imbinarilor sudate si a incarcarilor prin sudare in conformitate cu indicatiile si marcajele personalului de control si a sefului de atelier

-pregateste consumabilele utilizate (discuri abrazive, ace de batere, dalti, etc.) în conformitate cu felul lucrarilor executate

-verifica buna functionare a polizoarelor, generatoarelor, racordurilor electrice si de aer comprimat, înainte de începerea lucrului

-verifica permanent starea echipamentului propriu de protectia muncii si solicita sefului de atelier inlocuirea oricarui echipament neutilizabil

- asigura protejarea furtunelor si cablurilor din zona de lucru contra deteriorarilor, amplasarea lor judicioasa pentru evitarea avariilor si a accidentelor de munca

-urmareste realizarea aspectului corespunzator al pieselor inainte de livrare

- indeplineste orice alte sarcini trasate de catre seful de atelier si seful de echipa, in limita competentei sale profesionale si a prevederilor legislatiei in vigoare

CERINTE

Studii medii - absolvent de scoala profesionala sau calificare in domeniu

Diploma de polizator -prezinta un avantaj

Experienta pe un post similar prezinta un avantaj

Cunostinte privind activitatea de polizare , slefuire

Capacitatea de a comunica si lucra in echipa , Persoana Organizata

Disponibilitatea de a lucra in 2 sau 3 schimburi cat si la program prelungit daca este cazul

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu