OPERATOR VANZARI PRIN TELEFON – CLUJ-NAPOCA

PHARMA STORAGE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea telefonica a farmaciilor din portofoliul alocat;
- Ofertarea produselor;
- Preluarea de comenzi directe si/sau indirecte;
- Generarea/confirmarea si negocierea comenzilor;
- Elaborarea rapoartelor de vanzari;
- Atragerea, mentinerea si dezvoltarea calitativa a portofoliului de clienti.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare-detinerea atestatului de Asistent de farmacie-reprezinta avantaj,
- bune cunostinte de limba engleza ( scris / vorbit ).
- Cunoasterea medicamentelor, cunoasterea pietei farmaciilor din zona alocata - constituie un avantaj;
- Experienta de minimum 1 an in activitatea de vanzari prin telefon in domeniul farmaceutic
- Experienta anterioara in vanzari prin telefon,
- Operare PC-nivel mediu,
- Abilitati deosebite de comunicare
- Timbru vocal agreabil,
- Aptitudini reale pentru vanzare,
- Orientare catre client,
- Capacitate deosebita de organizare si planificare a timpului,
- Capacitatea de a se incadra in termene si bugete,
- Capacitate de concentrare,
- Capacitate de lucru in conditii de stress,
- Tact, perseverenta si diplomatie,
- Atitudine profesionista.

Doar candidatii selectati vor fi contactati !

DESCRIEREA FIRMEI

DEPOZIT FARMACEUTIC