Operator - Scanare de Carti, Documente si Planse

S.C. ALFASOFT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

IMPORTANT: CANDIDATUL TREBUIE SA FI ABSOLVIT FACULTATEA IN ANUL CURENT 2014

Cautam un operator de scanare interesat sa se alature echipei noastre deja existente de 4 membri pentru a digitaliza carti, documente si planse.

Postul implica urmatoarele activitati:

-Scanare si digitalizare a cartilor, documentelor si planselor, folosind echipamente ultra-moderne si usor de folosit
-Imbunatatirea imaginilor digitale folosind software adaptat exact pentru aceasta activitate
-Conversia imaginilor in fisiere de tip PDF, DOC, etc.

CERINTE

Candidatul ideal are:
- Cunostinte de folosire a calculatorului
- Cunostinte de baza in legatura cu formatele de imagine JPG, PDF, TIF
- Intelegere de baza a modului in care functioneaza un scanner
- Cunostinte minime de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pentru toate aceste activitati oferim training de la inceput pana la capat, acoperind toate aspectele, de la cum se folosesc echipamentele pana la conversia de imagine, nimic nu ramane nediscutat. Se lucreaza foarte organizat, nu sub presiune sau stres. Programul este foarte convenabil, FIX - 8 ore. Nu se lucreaza overtime.

Sediul nostru este plasat in mod convenabil in centrul orasului in piata Cipariu, accesibil cu mijloacele de transport in comun.

Alfasoft este Copy-Centerul cu cea mai mare experienta din Cluj-Napoca, cu o vechime de peste 20 de ani. Domeniul de activitate include printare de imagini si documente pe diferite materiale (hartie, pvc, etc.), formate A4-A0, scanare de documente, planse de formate mari dar si fotografii.