Operator Facturare - Apahida

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile si responsabilitatile functiei:
- Emite facturi fiscale pentru mărfurile livrate din depozit;
- Întocmeşte note de transfer, bonuri de consum, avizele de însoţire a mărfii;
- Actualizează în sistemul informatic preţurile de vanzare pentru mărfurile din stoc;
- Emite chitanţe pentru încasările cu numerar;
- Depune zilnic numerarul la casieria companiei din sediul central pe baza de borderou de predare-primire;
- Primeşte de la clienţi instrumente de plată bancare pentru contravaloarea marfii livrate;
- Întocmeşte lunar raportul de gestiune centralizator;
- Mentine evidenta stricta a documentelor de intrare-iesire in baza carora opereaza in sistem;
- Centralizează periodic (zilnic, saptamanal si lunar) toate documentele de intrare/ieşire din gestiune;
- Participă la realizarea inventarelor solicitate de echipa de management - anual şi ori de câte ori se consideră necesar;
- Arhivează documentele financiar-contabile, conform legii şi procedurilor companiei.

Program: L-V; 8:00 – 16:30.

CERINTE

- minim studii medii, preferabil economice,
- cunoştinţe operare programe de gestiune;
- cunostinte avansate de operare PC ( MS Office),
- abilităţi de comunicare interpersonală; flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă;
- experienta pe un post similar;
- disponibilitate de naveta in Apahida, transport asigurat.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4