Operator CNC

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Emsil TechTrans (prelucrari mecanice de mari dimensiuni) angajeaza OPERATOR CNC in Cluj-Napoca.

Responsabilitati Principale:
• Reglezi masinile si executi operațiile de prelucrari mecanice pe mașini CNC (Fanuc, Siemens, Heidenhein) în conformitate cu documentația tehnică pusă la dispoziție, planificarea productiei si bon de lucru. Prelucrarile se fac pe masini CNC portale/gantry, de alezat si frezat orizontale si strunguri carusel.
• Realizezi autocontrolul conform cerintelor tehnice prin utilizarea instrumentelor de masura tip micrometre, sublere si cale de masura.
• Urmaresti si monitorizezi fluxul de productie pentru a asigura finalitatea reperelor in timpul stabilit.
• Identifici si anunti supervizorul asupra problemelor tehnice aparute la funcţionarea/operarea maşinii CNC.
• Preiei si executi alte operatii la cerinta Supervizorului in functie de necesitatea din atelier
• Realizezi pontajul

Locatia: Incinta fostului CUG - Bulevardul Muncii.

CERINTE

Poti fi noul membru al echipei, daca ai:
• Cunoștințe desen tehnic
• Cunoștințe generale prelucrări mecanice
• Dorința de a învăța lucruri noi în permanență
• Seriozitate, corectitudine, îndemânare si disponibilitate pentru lucrul schimburi
• Convins de valorile sigurantei, calitatii si eficientei: LEAN, 5S, 6 Sigma
• Disponibilitate pentru program prelungit in functie de comenzile de executie
• Colaborare/lucru in echipa
• Comunicare transparenta
• Eficienta si responsabilitate operationala
• Flexibilitate
• Rezistenta la efort

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant, in concordanta cu experienta de lucru si performantele atinse
• Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala in cadrul echipei
• Mediu de lucru profesionist, dinamic, stimulant
• Posibilitate de evolutie la nivel de programator si responsabil de echipa

www.inspirehr.ro