OPERATOR CNC STRUNG SI FREZA

SC MOTORLAND SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prelucrare piese cu masini CNC;
- interpretarea si utilizarea documentatiei tehnice;
- selectarea vitezei, ustensilelor si materialelor, a uneltelor de fixat si pieselor de lucru;
- reglarea dispozitivelor masinii;
- controlul pieselor prelucrate;

CERINTE

• operare la maşini CNC cu comandă FANUC (strung/freza)
• experienţă în domeniul prelucrărilor prin aşchiere - constituie avantaj
• cunoştinţe desen tehnic - constituie avantaj
• seriozitate şi dorinţa de a munci si invata

BENEFICII OFERITE

• condiţii salariale şi de muncă atractive

MotorLand SRL este o firma din Cluj cu capital integral romanesc care se ocupa in principal cu prelucrari mecanice prin aschiere pe masini unelte CNC sau clasice (frezare, strunjire, gaurire, brosare etc). Un alt domeniu de activitate al nostru este productia de tubulatura rigida si flexibila pentru instalatii de franare auto.