Ofiter bancar - Conformare

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea permanenta a bazei de clienti in vederea respectarii prevederilor Regulamentului BNR nr. 9 /2008 privind cunoasterea clientelei in scopul prevenirii si combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului;
- Verificarea documentatiei existente in dosarele clientilor si a informatiilor stocate in baza de date;
- Analiza tranzactiilor derulate prin conturile clientilor, in scopul detectarii tranzactiilor suspecte;
- Efectuarea oricaror altor tipuri de investigatii aferente activitatii de conformare.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta de minimum 3 ani in domeniul bancar ;
- Spirit de echipa, meticulozitate, bine organizat;
- Atitudine pozitiva, dinamism si implicare;
- Cunoasterea activitatilor specifice sistemului bancar (cunoastere clientela, operatiuni, carduri etc);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
- Cunostinte avansate de operare PC (pachetul Office).

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»