Manager Produs Credite - Centrala BT, Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Se asigura ca produsele de creditare retail functioneaza corespunzator conditiilor de piata, nevoilor specifice clientilor, legislatiei in vigoare si procedurilor bancii;
 Se implica activ in schitarea si imbunatatirea produselor, a proceselor si fluxurilor de creditare (de la initiere, implementare, planificare si vanzare pana la masurarea rezultatelor);
 Este responsabil pentru atingerea obiectivelor de vanzari anuale;
Oportunitati:
 Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top;
 Pachet de beneficii atractiv;
 Oportunitati de dezvoltare a carierei prin programe de pregatire si perfectionare profesionala;
 Performante apreciate si recompensate;

CERINTE

 Experienta de minim 3 ani in activitatea de creditare retail (persoane fizice)
 Abilitati: spirit analitic, foarte bun comunicator, orientare catre client, team player, abilitati operationale
 Cunoscator al legislatiei in vigoare, adresate creditelor persoanelor fizice
 Cerinte tehnice: MS Windows, MS Office, cunostinte aprofundate de management de proces
 Limba engleza nivel avansat

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»