MANAGER NATIONAL OPERATIUNI RETAIL (retail materiale constructii)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolta si coordoneaza canalele de vanzari business to consumer;
• Elaboreaza strategia de vanzari pe segmente de clienti, coordoneaza si se implica activ in implementarea acesteia la nivelul companiei;
• Stabileste obiectivele de vanzari, monitorizeaza si evalueaza rezultatele inregistrate pe fiecare segment si punct de lucru;
• Intocmeste planuri detaliate si specifie de actiune si monitorizeaza implementarea acestora;
• Defineste programele de evaluare a satisfactiei clientilor si implementeaza masuri de crestere a acesteia;
• Monitorizeaza piata specifica si tendintele acesteia, in vederea atingerii obiectivelor propuse;
• Coordoneaza, motiveaza si inspira echipa, in vederea atingerii obiectivelor stabilite; evalueaza performantele acesteia, atat individual, cat si colectiv, si propune planurile de dezvoltare profesionala;
• Actualizeaza permanent cadrul intern de reglementare a activitatii pe segmentele de vanzari gestionate;
• Intocmeste si prezinta rapoartele specifice de activitate solicitate de catre managementul companiei.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare;
• Experienta in dezvoltarea si implementarea unor strategii comerciale;
• Minim 5 ani experienta in coordonarea unor echipe de vanzari si in coordonarea simultana a activitatii mai multor magazine;
• Foarte bune cunostinte in domeniul vanzarilor si al managementului organizational;
• Foarte bune abilitati manageriale;
• Cunostinte in domeniul materialelor de constructie;
• Leadership puternic, determinat si perseverent in atingerea obiectivelor;
• Persoana foarte bine organizata, cu un inalt nivel de responsabilitate, rigurozitate si seriozitate;
• Spirit de initiativa, capacitate decizionala, etica si conduita profesionala;
• Bune abilitati de comunicare, usurinta si coerenta in exprimare.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d