MANAGER ACHIZITII

SC ONCOS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza departamentul de achizitii
Analizeaza, mentine si dezvolta baza de date cu furnizorii, identifica oportunitati de colaborare cu furnizori noi
Intocmeste si analizeaza cereri de oferta
Negociaza cu furnizorii conditiile comerciale (preturi de achizitii/ termene de plata/ promotii) si incheie acorduri (contracte) cu acestia
Prospecteaza piata in vederea unor oferte avantajoase
Responsabil pentru coordonarea sistemului de aprovizionare : depozite si magazine, eficientizarea procesului si imbunatatirea metodelor de lucru
Coordoneaza procesul de comenzi si de reaprovizionare a stocurilor
Analizeaza evolutia stocului pe categorii de produse
Asigura disponibilitatea produselor in magazine
Monitorizeaza saptamanal disponibilitatea produselor la raft si ia decizii de crestere sau reducere, introducerea de noi produse
Defineste domeniilor de imbunatatire in ceea ce priveste lantul de achizitii

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, preferabil in domeniul economic
- Experienta pe un post similar minim 2 ani
- Excelente abilitati de comunicare si negociere, persoana organizata, analitica si cu o gandire strategica
- Cunostinte solide de operare PC, pachetul Office
- Persoana responsabila, orientata spre rezultate, capabila sa lucreze in conditii de stres si cu termene limita

Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun