Lacatus confectii metalice

SC PICOIL INFO CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, o companie de productie a utilajelor din domeniul alimentar, cauta Lacatus in Cluj Napoca

Responsabilitati/Atributii pentru postul de lacatus:

- debitareaza materialele utilizand diferite masini si echipamente speciale, respectand documentatia tehnica (desen de executie)
- debiteaza la ghilotina tabla de diferite grosimi dupa contur
- viroleaza tabla
- realizeaza diferite constructii metalice din tabla, profile, cornier, etc
- executa operatii de debavurare, gaurire, trasaj, ajustari, filetari
- verifica instalatiilor si traseelor tehnologice conform tehnologiei de montare si executie astfel ca acestea sa se incadreze in tolerantele prescrise, folosind diferite instrumente de masura
- utilizeaza eficient consumul de materiale la debitarea materialelor, fara a produce pierderi de material
- intretine sculele si echipamentele de lucru cu care lucreaza si pastreaza curatenia la locul de munca
- respecta regulile de exploatare tehnica a sculelor si utilajelor deservite pentru asigurarea efectuarii lucrarilor in conditii de calitate si securitate stabilite pentru acestea

CERINTE

- cunostinte desen tehnic - obligatoriu
- recunoasterea materialelor dupa forma, culoare, calitate, caracteristici, marcaje - obligatoriu
- cunoasterea legilor in vigoare privind primirea, depozitarea si eliberarea materialelor - obligatoriu
- rezistenta efort fizic, tenacitate sporita, stapanire de sine, responsabilitate, reactii prompte, rezistenta la stress abilitaţi necesare muncii in echipa si asimilare rapida de informatii
- scoala profesionala de specialitate sau cursuri de calificare in meseria practicata si diploma lacatus
- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala:
- salariu motivant, se va negocia in urma interviului si a unei probe de lucru

Din 1996, PicOil Info Consult ofera consultanță în managementul resurselor umane. Printre domeniile de expertiză se numără: recrutare și selecție, programe de training și teambuilding sau sisteme de evaluare.
Dintre realizările de până acum se pot menționa cele peste 220 de traininguri personalizate cu peste 3500 de cursanți, 4 proiecte PHARE și 1 proiect POSDRU, scrise, câștigate și implementate cu succes sau cele peste 25 de teambuildinguri outdoor organizate.