Junior Recruiter - limba germana

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul departamentului de resurse umane specialistul de resurse umane (junior recruiter) ocupa si detine un rol cheie:

- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
- Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor

CERINTE

Candidatul ideal:

- Manifesta dorinta de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic
- Este persoana orientata spre rezultat, dornica sa invete si sa se perfectioneze in permanenta;
- Are atitudine pozitiva, este energica, da dovada de seriozitate si integritate;
- Are studii superioare finalizate sau sunt in curs de finalizare.
- Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
- Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
- Abilităţi de lucru în echipă
- Se exprima clar si corect

Aptitudini si competente personale

- Incredere in sine;
- Atentie;
- Ascultare activa
- Concentrare;
- Punctualitate;
- Capacitatea de a invata;
- Cunostintele de limba germana
- Dispusa intotdeauna sa-si imbogateasca bagajul de cunostinte
- Cunostinte de Resurse umane si personal constituie avantaj;
- Abilitatea de a relationa cu clientii