Junior Marketing Specialist

LeadUp Academy

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participarea la meetinguri cu clienți și potențiali clienți pentru a înțelege piața și nișa în care activează aceștia • Realizarea de analize de piață, SWOT și a concurenței pentru clienți
• Planificarea și implementarea strategiilor de marketing
pentru social media
• Realizarea de conținut pentru blog-uri, site-uri, bannere • Crearea și gestionarea campaniilor Facebook ads și Google Adwords
• Realizarea și trimiterea de newslettere

CERINTE

• Absolvent al Facultății de Marketing, Jurnalism, Comunicare
• Experiență de aproximativ 1 an pe o poziție similară
(internship, proiecte, ONG, departament de marketing)
• Cunoștințe de Social Media Copywriting, E-mail marketing
• Obținerea de certificări Google (AdWords și Analytics)
• Administrarea de campanii Facebook Ads și/sau Google
Adwords

BENEFICII OFERITE

• Mediu de muncă tânăr și dinamic
• Abonament lunar transport în comun pe 1 linie, pentru că programul este unul flexibil
• Cursuri și instrumentele de care vei avea nevoie pentru a-ți crește competențele profesionale
• Creșteri salariale bazate pe performanță

Suntem o companie locala nou aparuta pe piata, care se adreseaza nevoii de schimbare si dezvoltare a liderului de IMM-uri.

Liniile noastre de actiune sunt: recrutare si teambuiding, leadership, strategii de management si business.

Programele noastre sunt sustinute de specialisti licentiati in: John Maxwell, Lominger, Resonanz Kutschera.