Inspector Resurse Umane

A&I CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADMINISTRARE PERSONAL

Completarea la zi a registrului de evidenta a salariatilor
Redactarea si inregistrarea in REVISAL a contractelor individuale de munca
Intocmirea, verificarea si completarea dosarelor de personal
Redactarea si inregistrarea actelor privind modificarea sau incetarea contractelor individuale de munca: acte aditionale, conventii, nstiintari, fisa de lichidare, acte de informare
Gestionarea bazei de date a angajatilor
Completarea si actualizarea informatiilor privitoare la persoanele aflate in intretinere
Evidenta miscarilor de personal
Adminstrarea contractelor de munca
Eliberarea adeverintelor necesare salariatilor
Intocmirea actelor necesare in vedere incetarii/ suspendarii contractului de munca, etc.
Intocmirea situatiei locurilor de munca vacante si depunerea acesteia la AJOFM Cluj;
Intocmirea actelor aditionale la contractele individuale de munca

SALARIZARE

Preluarea si verificarea documentelor primare (fise de pontaj, certificate, decizii)
Calcularea drepturilor salariale si a taxelor datorate catre institutiile statului, depunerea declaratiilor conform legislatiei in vigoare
Redactarea, inregistrarea si comunicarea statelor de salarii
Completarea informatiilor privind zilele de concediu efectuate (concediu de odihna, medical, fara plata, cu plata, maternal)

CERINTE

Abilitati de comunicare si munca in echipa dezvoltate.
Capacitatea de a gestiona un portofoliu de clienti.
Persoana proactiva.

Suntem o echipa entuziasta, integra si dinamica care foloseste talentul individului si energia echipei in folosul clientului.Dinamismul, comunicarea si proactivitatea sunt caracteristicile noastre de baza in toate aspectele relatiei cu clientul.