Ingineri proiectanti tipare textile

T&S Selectie de Personal SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- construieste tiparele pentru modelele din colectia noua;
- analizeaza impreuna cu designerul prototipul noului model si face modificarile necesare obtinerii unui model de calitate;
- verifica detaliile croite ale modelului;
- intomeste un table cu dimensiuni pentru confectionare prototip;
- realizeaza sabloanele necesare decuparii cupelor preformate;
- realizeaza gradarea tiparelor pe marimi;
- propune pentru realizarea unei incadrari optime a componentelor produsului nou, cu consum mic de material.

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- cunostinte operare programe de proiectare Gemini sau/si Gerber;
- experienta minima 1-2 ani;
- cunostinte despre materialele textile;
- cunostinte de limba engleza;
- putere de concentrare de lunga durata.

BENEFICII OFERITE

- salar motivant;
- tichete de masa;
- transport;
- mediu de lucru profesionist.

T&S Group este agentie specializata in servicii de recrutare si selectie de personal, atat pe plan national cat si international. Compania isi desfasoara activitatea avand sediul principal in Olanda, si birouri operationale in Romania si Polonia.
T&S Group are o experienta de peste 12 ani, reusind sa acumuleze un portofoliu vast de clienti.