Inginer vânzări - echipament sportiv

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie internațională cu sediul în Cluj și cu o activitate locală de aproape 20 ani în domeniul producției de echipament sportiv caută un inginer de vânzări pentru a aduce valoare în companie.

Atribuții:
- organizarea agendei de întâlniri cu posibili clienți (de ex. antreprenori generali, diriginți de șantier)
- efectuarea de antemasuratori pe teren în vederea elaborării proiectului
- participarea la elaborarea proiectului împreună cu echipa de proiectare
- organizarea locului de munca cu respectarea tuturor prevederilor legale
- însușirea standardelor EN-DIN pentru produsele firmei (specifice pentru aparatura de sport)
- cunoașterea produselor existente

CERINTE

Cerințe:
- experiență în activități comerciale
- (preferabil, dar nu obligatoriu) licențiat/-ă în inginerie mecanică sau în ingineria construcțiilor
- cunoașterea funcțională, la nivel mediu, a limbii engleze
- (preferabil, dar nu obligatoriu) cunoașterea funcțională, la nivel mediu, a limbii germane
- abilitatea de a citi și interpreta desene tehnice elaborate în AutoCAD
- abilitatea de a face măsurători pe teren
- cunoașterea sistemului de operare Windows, a suitei office și a programelor de navigare pe internet
- permis de conducere pentru autovehicule de categoria B
- disponibilitate pentru deplasare în delegație în țară și în străinătate

Personalitate:
- demn de încredere
- seriozitate
- loialitate
- hărnicie
- dinamism
- inițiativă
- abilitatea de a lucra independent
- bun comunicator de informație

BENEFICII OFERITE

Compania e dispusă să ofere noului angajat asistență și formare, inclusiv tehnică, și preconizează că abilitatea angajatului de a îndeplini atribuțiile de serviciu se va dezvolta progresiv, în decursul unui an. De asemenea, viitorul angajat va găsi un ambient de lucru plăcut, telefon, laptop, autoturism de serviciu, salarizare după performanță, tichete de masa și comision din vânzări, bonificații de vară și de Crăciun și concediu de odihnă de 25 de zile după 3 ani de la angajare. Există posibilitatea de promovare spre postul de director de vânzări.

Commodo se bucură de o experienta de aproape 20 ani pe piata consultanței în domeniul resurselor umane din Transilvania.