Inginer tehnolog prelucrari mecanice

NAPOMAR S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza programe pentru masini cu comanda numerica.
- Intocmeste documentatia tehnologica de executie a reperelor repartizate (fise tehnologice, plane de operatii, fise de masuratori, fise de urmarire, fise de reglaj)
- Urmareste repartizarea reperelor pe utilajele din dotarea societatii, asigurand o incarcare uniforma a acestora, avand in vedere si minimim de consum energetic.
Executa lucrari (face propuneri) pentru retehnologizarea si modernizarea fluxului tehnologic.
- Colaboreaza si raspunde in calitate de beneficiar de implementarea, exploatarea si modernizarea aplicatiilor informatice in domeniul proiectarii.
- Intocmeste rapoarte catre Consiliul Director.
ETC.

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice (TCM)
- Operare pe calculator, nivel mediu - avansat
- Cunoasterea limbajelor pentru comanda numerica
- Cunostinte de masini-unelte, tratamente termice, utilizare scule.
- Spirit de echipa
- Motivatie pentru lucrul bine facut, rabdare, perseverenta, dorinta de a invata lucruri noi.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa.
Posibilitatea de a avea un loc de munca pe termen lung.

Societatea are sediul in municipiul Cluj-Napoca, s-a infiintat in anul 1991 prin transformarea Fabricii de Masini de Rectificat si Echipament Hidraulic in Societatea Comerciala NAPOMAR S.A.

Obiectul principal de activitate este fabricarea masinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.
Din anul 1998 societatea este privatizata integral, actionarul majoritar fiind SIF Banat-Crisana.
Societatea NAPOMAR S.A. este actionara la douasocietati mixte, S.C. LVD NAPOMAR S.A. si S.C. DANOMAR S.A., producand impreuna masini-unelte destinate pietei externe.
Piata societatii este intr-o continua dezvoltare, 95% din productia realizata fiind destinata pietei intracomunitare.