Inginer proiectant automatist

Servelect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaborarea proiectelor de automatizare industriala;
Elaborarea calculelor de dimensionare, devizelor de materiale si a aparatajului necesar ofertarii si/sau executiei;
Efectuarea releveului instalatiilor la client;
Realizarea de deplasari la client pentru masuratori, parametrizare, reglaj si punere in functiune a sistemelor proiectate.

CERINTE

Minim 3 ani experienta in proiectarea de solutii pentru proiecte de automatizare industriala;
Studii superioare tehnice, preferabil automatizari/electrotehnica/energetica;
Cunostinte avansate de operare cu un soft de proiectare dedicat (Eplan Electric, AutoCAD Electrical, Engineering Base);
Experienta punere in functiune in teren;
Experienta in oferirea de solutii tehnice catre beneficiari (constituie un avantaj);
Autorizatie ANRE gradul II Asi II B (constituie un avantaj);
Atentie la detalii, meticulozitate;
Cunostinte de limba Engleza la un nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare si perfectionare profesionala continua;
Domeniu de activitate dinamic si variat din punct de vedere al proiectelor;
Acces la solutii tehnice de ultima generatie si cursuri de instruire;
Bonusuri semestriale de performanta;
Posibilitatea de avansare in cariera si crearea unui departament autonom de proiectare.

Companie specializată pe identificarea şi implementarea soluţiilor tehnice şi organizatorice care conduc la reducerea costurilor electro şi termo energetice.