Inginer Medii Tehnice

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Imbunatatirea procesului de productie
Sustinerea proiectului din punct de vedere tehnic
Asigurarea mediilor tehnice necesare pentru desfasurarea in conditii bune a fluxului tehnologic
Montarea si demontarea dispozitivelor, ajustarea lor si reglarea mecanismelor.
Pregatirea documentatiei pentru proiect
Aprovizionarea cu medii tehnice si contrapiese
Asigurarea documentatie necesare pentru desfasurarea in conditii optime a activitatii
Colecteaza si introduce in sistem datele specifice domeniului de activitate (BOM si wirelist)
Pregateste si interpreteaza ajutoarele vizuale
Realizeaza specificatiile tehnice de realizare a produselor
Realizeaza proiectele ce i se solicita, respectand specificatiile, bugetul si termenele de realizare
Revizuieste si propune modificari ale proceselor tehnice
Realizeaza rapoarte in domeniul de activitae
Determina procedurile tehnologice, a conditiilor, procedeelor si a tehnicii de productie, a cerintelor de achizitie de echipament de productie si operational
Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea gasirii schitei optime cu privire la aspectele tehnologice de productie
Analizeaza procedura individuala de lucru
Stabileste proceduri de lucru mai eficace care pot duce la cresterea productivitatii muncii
Cauta solutii la problemele existente si face recomandari de schimbare

CERINTE

Experienta de minim 2 ani in ingineria de echipamente si medii tehnice (bancuri de control electric sau cutting in productie)
Experienta in cablaje auto
Limba engleza - nivel intermediar

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro