Inginer electric automatizari industriale Cluj-Napoca

Evolution HCC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti inginer electric cu expertiza in domeniul electric – automatizari si iti doresti o ascensiune in cariera profesionala? Avem pentru tine o oferta de munca atractiva, asa ca acorda cateva momente acestui anunt!

Detalii despre compania client:
-furnizor mondial de materiale de constructie
-companie care activeaza in divizia de placi pentru placari si constructii
-companie cu operatiuni in toata Europa, Africa si America de Sud
Ce sarcini vei avea:
-executa cu personalul din subordine intretinerea si reparatiile curente pentru instalatia electrica a utilajelor aflate in companie
-asigura efectuarea controlului intern la toate posturile de lucru in vederea respectarii sarcinilor de serviciu si a disciplinei in munca de catre subordonati
 elaboreaza si actualizeaza procedurile tehnice de lucru aferente activitatilor desfasurate de compartimentul mentenanta in cadrul lucrarilor de intretinere si reparatii a partii electrice si de comanda a fiecarui utilaj.
 Asigura respectarea planului anual de revizii si reparatii a echipamentelor si utilajelor
 Tine evidenta stocului de piese de schimb si se preocupa permanent de completarea acestuia.
 Propune spre analiza si aprobare managerului de mentenanta noi dispozitive si/sau mecanisme ce pot conduce la o mai buna desfasurare a procesului de productie
 Primeste informatii despre functionarea defectuoasa a unor utilaje sau sisteme de utilaje ale fabricii de la sefii de schimb, verifica informatiile, informeaza managerul de mentenanta si ia impreuna cu acesta masurile ce se impun pentru rezolvarea situatiei.

CERINTE

Profilul cautat de noi:
-cunostinte temeinice de inginerie electrica
-minim 3 ani experienta practica in industrie
-experienta necesara in mentenanta electrica si automatizari
-absovent studii superioare cu profil electric
-cunostinte medii de limba engleza
-cunostinte de operare MS Office
-experienta in coordonarea personalului
-minime cunostinte de PLC
-cunostinte in cultura safety

BENEFICII OFERITE

Beneficiile oferite:
-salariu fix + tichete de masa
-decontarea transportului sau asigurarea acestuia
-bonus anual de performanta
-prime Paste si Craciun
-abonament clinica private
-decont cheltuieli concediu

Evolution HCC este soluţia ideală pentru orice probleme legate de personal. Vă punem la dispoziție cele mai inovative servicii în organizarea de training-uri și teambulding-uri. De asemenea oferim servicii de recrutare și selecție de personal, coaching, evaluare personal, consultanță în toate orașele din țară, prin birourile regionale din Cluj-Napoca, Timișoara, Sibiu, Iasi dar funcționam și ca un Department HR extern pentru clienții nostri din toate domeniile.