Inginer de sistem in informatica - Directia Informatica, Sediul Central Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Administrarea retelei de POS-uri
• Administrarea aplicatiilor de gestiune a terminalelor
• Gestionarea activitatilor de suport POS si asigurarea de suport atat on call cat si in activitatea de zi cu zi
• Activitati de suport pentru departamentele din intern cat si pentru furnizorii de echipamente si aplicatii in cadrul proiectelor derulate
• Testarea aplicatiilor specifice

CERINTE

• Studii superioare tehnice (inginerie sau informatica) absolvite cu licenta sau studenti in ultimul an de facultate
• Experienta de lucru sau voluntariat de minim un an
• Organizat, responsabil, dinamic, adaptabil
• Orientat spre rezultat si capabil sa se incadreze in termenele limita
• Poate sa lucreze in echipa si colaboreaza foarte bine atat cu colegii cat si cu furnizorii de echipamente
• Dispus sa execute task-uri repetitive cerute de activitatile de suport
• Cunostinte: programare Oracle PL/SQL, MS SQL server – constituie un avantaj
• Cunostinte de administrare de retea de baza obligatorii, cunostinte de sisteme de operare Linux/Unix

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top;
• Pachet de beneficii atractiv;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»