Inginer automatist - Locaţie Aeroport Cluj-Napoca

Uti Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Programul de lucru va fi în ture de zi a cate 8h, dar, în anumite situații turele vor fi de noapte;
- Asigură mentenanță pentru sistemele BMS, HVAC, FIDS;
- Colaborează cu colegii pentru efectuarea mentenanței echipamentelor care au sisteme de automatizare (cazane, aparate AC, Puncte termice, sisteme AAR, regulatori de curent, telecomandă balizaj, sisteme benzi transportoare);
- Asigură sau oferă suport pentru realizarea mentenanței corective în funcție de priorități si de sesizările primite;
- Urmărește realizarea mentenanței preventive în funcție de planurile de mentenanță și verifică întocmirea fișelor de către tehnicieni;
- Oferă soluții de imbunătățire a sistemelor si echipamentelor;
- Verifică rapoartele de incident, fisele de mentenanță, colaborează cu dispeceratul si alți sefi de departament;
- Oferă suport în activități conexe – întocmire situații de lucrări, stabilirea de direcții de lucru;
- Răspunde prompt solicitărilor în regim de urgență,în afara orelor de program.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (electrotehnică, electronică, automatică, mecatronică);
- Experiență minim 1 an pe un post tehnic – preferabil profil electric sau sisteme automate;
- Cunoștințe despre principiile de funcționare a sistemelor electromecanice, de comanda, achiziție de date, telecomunicații;
- Experiență 3 ani in sisteme automate (preferabil mentenanță industriala);
- Cunoștințe avansate de tehnica de calcul (sisteme de operare, TCP/IP);
- Cunoștințe avansate de sisteme cu reglaj automat, metode clasice de automatizare (relee, bucle, cicuite digitale) si sisteme cu PLC;
- Cunoștințe elementare de programare a sistemelor automate;
- Reprezintă un avantaj cunoștințele despre: mecanică generala, sisteme de benzi transportoare, managementul mentenanței, sisteme integrate;
- Atenție la detaliu, ordonat în gândire;
- Rezistent la stres, capacitatea de lua decizii sub presiune.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masă;
- Abonament servicii medicale;
- Asigurare de viață și de sănătate.

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 21-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.