HR PROJECT MANAGER - locatie: Cluj-Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect se afla in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de:

HR PROJECT MANAGER

Locatia: Cluj-Napoca

Descrierea postului:

Coordoneaza si se implica activ in procesele de recrutare si selectie de personal si este responsabila de organizarea si implementarea training-urilor si a proiectelor de evaluare.

Recrutare si selectie:

• Se intalneste cu clientul la semnarea contractului pentru a obtine informatii despre mediul companiei, valorile acesteia, profilul clientului etc, in cazul selectiilor pentru care este responsabila;
• Identifica nevoia clientului impreuna cu colegii de la departamentul vanzari;
• Aloca proiectele venite de la Account Manager in cadrul departamentului si urmareste finalizarea acestora;
• Analizeaza fisa de descriere a postului si isi stabileste ce informatii suplimentare are nevoie de la client pe baza unei mini-cercetari despre compania clientului;
• Decide impreuna cu Accountul Manager-ul, pe baza informatiilor din piata pe care le detine, daca selectia este realizabila sau nu;
• Urmareste pentru fiecare proiect corelarea dintre veniturile generate de selectie si costurile directe a desfasurarii proiectului. Are in vedere permanent realizarea profitului estimat initial in derularea fiecarui proiect;
• Supervizeaza activitatea consultantilor din departament, monitorizand finalizarea selectiilor si a proiectelor dupa indicatorii de performanta stabiliti;
• Este responsabila pentru tot procesul de recrutare si selectie;
• Sustine interviurile de selectie, selecteaza si programeaza candidatii la teste cand este cazul, stabileste lista scurta a finalistilor si intocmeste raportul de selectie;
• Participa la prezentari si asigura consultanta in faza luarii deciziei si in incadrarea noului angajat pe post;
• Instruieste si formeaza membrii noi ai departamentului.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul Resurselor Umane, preferabil Psihologie;
• Experienta generala de minim 1 an in domeniul Resurselor Umane, experienta in coordonarea echipelor constituie un avantaj;
• Cunostinte avansate MS Office sau alte aplicatii smilare;
• Limba engleza la nivel avansat atat scris, cat si conversational.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.