HR Account Manager

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

- Minim 5 ani experienta dovedita in vanzari servicii la nivel corporate;
- Nivel ridicat al abilitatilor de comunicare verbala si scrisa;
- Capacitatea de a coordona si urmari simultan un numar ridicat de proiecte;
- Dorinta de dezvoltare profesionala;
- Orientare catre client, abilitati de negociere, putere de convingere.

CERINTE

Descrierea jobului

Un rol provocator in care experienta de vanzari se combina extraordinar cu activitati de Project Management in resurse umane, in scopul definirii unui rezultat adaptat nevoii clientului.
Valoarea rolului: aportul major in plan informational in raport cu diferite culturi, stiluri de management, domenii de activitate, succedate de dinamica pietei de HR, complexitatea si satisfactia proiectelor finalizate.

Responsabilitati:
- Dezvoltarea strategiilor de mentinere si crestere a conturilor alocate de clienti, pentru a asigura plus valoare la nivel de satisfactie si vanzari;
- Punerea in valoare a abilitatilor de vanzari in scopul identificarii strategiilor optime de a atrage noi clienti – apreciem inovatia si creativitatea;
- Abordarea cu mult profesionalism a tuturor solicitarilor venite din partea clientilor si intelegerea corecta a nevoii acestora;
- Dezvoltarea propunerilor formale incluzand cotatiile de pret, etapele proiectului, termenele de livrare, garantii, etc;
- Alocarea proiectului, supervizare, monitorizare si suport pentru echipa;
- Participarea la sesiunile de training, prezentari, studii de piata, evenimente.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg