Hotel 4* angajam receptioner

sun fast

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hotel Sun 4* angajam receptioner :

Activităţi principale:
• preluarea şi înregistrarea rezervărilor de la clienţi;
• primirea şi cazarea clienţilor;
• întocmirea actelor necesare cazării clienţilor (contracte de turism, urmărirea şi încasarea plăţilor);
• promovarea serviciilor oferite clienţilor;
• soluţionarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;
• medierea conflictelor şi rezolvarea reclamaţiilor clienţilor.

CERINTE

foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
• cunoaşterea temeinică a două limbi de circulaţie internaţională;( engleza obligatoriu)
• aspect fizic plăcut, prezenţă agreabilă, amabilitate, solicitudine;
• abilităţi foarte bune de comunicare şi negociere;
• capacitate de a lua decizii rapide, eficiente şi responsabile;
• foarte bune abilităţi de planificare şi organizare.

BENEFICII OFERITE

Condiţii de muncă:
- obişnuite, într-un mediu adecvat specificului hotelier;
- program normal de lucru, în schimburi.

DESCRIEREA FIRMEI

domeniu hotelier si alimentatie publica