Health & Safety Specialist - Locatie: Cluj

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie multinationala specializata in inchirierea si vanzarea de sisteme de cofrare, schele si echipamente de acces pentru constructii, in realizarea procesului de recrutare pentru pozitia de:

Health&Safety Specialist

Locatie: Judetul Cluj

Responsabilitati:
• Asigura legatura dintre cerintele grupului si legislatia locala;
• Mentine legatura cu serviciile externe SSM;
• Este persoana de contact pe linie de H&S in cadrul grupului;
• Implementeaza politicile de H&S si alertele primite de la superiorii din grup pe linie de H&S;
• Organizeaza si conduce comitetul CSSM impreuna cu serviciile externe SSM;
• Implementeaza si urmareste masurile propuse in cadrul sedintelor CSSM;
• Observa, propune si implementeaza masuri de imbunatatire a activitatii SSM;
• Pregatirea in vederea auditului din grup a activitatii SSM, participarea la audit si urmarirea implementarii masurilor propuse in Rapoartele de Audit;
• Supravegheaza si viziteaza activ santierele clientilor pe partea de Constructii si de Servicii Industriale in vederea respectarii tuturor normelor H&S impuse;
• Intocmeste si transmite rapoarte specific intern si in grup.

CERINTE

• Experienta in domeniu minim 3 ani;
• Curs absolvit SSM 80 ore;
• Limba engleza nivel mediu – minim / scris, vorbit;
• Experienta in domeniile constructii, industrial tehnic – reprezinta avantaj;
• Persoana serioasa, responsabila, capacitate de auto organizare si lucru independent;
• Disponibilitate la deplasari frecvente in tara;
• Permis auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.