Groups Executive with Norwegian

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Receiving groups request on a daily basis
• Negotiating with suppliers according to the sales requirements either by e-mail or telephone to make a reservation
• Replying to clients/prospective clients with in services level agreement
• Inputting financial data into systems and documentation as part of the Incoming Reservations procedures
• Focusing in maintaining good relationships with existing clients and obtaining new group busines

CERINTE

• Fluent in English and German or Spanish
• Desirable Groups Reservation experience
• Desirable Negotiations experience
• Proactive approach to learn is a must

BENEFICII OFERITE

- Attractive salary package;
- Meal tickets;
- Professional development opportunities.

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro