Gestionar logistica

Servelect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutam un Gestionar logistică pentru un program full-time cu următoarele responsabilităţi:

Trimite cereri de ofertă furnizorilor de materiale, pe baza necesarului de aprovizionare aprobat de managerul direct;
Negociază cu furnizorii condiţiile comerciale ale colaborării, încheie contracte de colaborare/furnizare;
Asigură procesul de aprovizionare prin intermediul furnizorului de echipamente, cu suport intern sau personal;
Efectuează recepţia produselor (şi urmăreşte încadrarea produsului în termenii agreaţi atât din punct de vedere cantitativ, cât şi calitativ, precum şi în termenele de livrare/ updatează formularul necesar de materiale cu aprovizionarea realizată);
Verifică la recepţia mărfii corespondenţa cantitativă a mărfii cu cea de pe factură şi verifică vizual/calitativ marfa aprovizionată;
Eliberează materiale din stoc în baza bonurilor de consum prezentate de Managerul de proiect;
Efectuează inventarierea pentru a identifica şi soluţiona eventualele diferenţe (cu suport contabil);
Gestionează aparatele şi uneltele companiei;
Elaborează planul de mentenanţă al echipamentelor de proces (IT, auto);
Gestionează parcul auto Servelect (are evidenţa reviziilor periodice, RCA, CASCO, reparaţii).

CERINTE

Minim 1 an experienţă pe un post similar;
Permis de conducere cat. B;
Cunoaşterea limbii Engleze la nivel mediu;
Cerinţe minime - studii medii;
Cunoştinţe de operare în MS Office;
Bune abilităti de comunicare şi negociere, un vocabular elegant;
Capacitate de organizare şi planificare;
Competenţele pe vânzări constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare şi perfecţionare profesională continuă;
Domeniu de activitate dinamic şi variat din punct de vedere al proiectelor;
Bonusuri anuale de performanţă.

SERVELECT - suntem o companie romaneasca, de 9 ani pe piata, specializata in domeniul serviciilor si solutiilor de eficienta energetica.
Misiunea Servelect este aceea de a sprijini industria si cladirile comerciale din Romania si, in mod indirect, familiile celor care lucreaza in cadrul acestora, prin identificarea oportunitatilor durabile de reducere a costurilor energetice operationale, prin finantarea implementarii solutiilor necesare si recuperarea investitiei din economiile generate de catre proiecte.