Funcționari administrativi cu limba spaniolă

SC Carrion Expedition SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Carrion Expedition dorește să angajeze doi funcționari administrativi cu un nivel avansat de limba spaniolă pentru sediul său din Cluj-Napoca.

Persoanele selectate vor desfășura următoarele activități:
- Sarcini administrative legate de gestionarea transporturilor: deschiderea călătoriei, înregistrarea rutelor realizate, recepția cursei etc.
- Contactul zilnic cu șoferii pentru predarea documentelor, discurilor, descărcarea cardurilor etc.
- Clasificarea, înregistrarea și arhivarea documentelor aferente curselor.
- Sprijinirea celorlalte procese administrative (răspuns la telefon, realizarea de copii xerox etc.).

CERINTE

Cerințe:
- Studii și/sau experiență în domeniul administrativ sau un domeniu similar.
- Cunoașterea limbii spaniole la un nivel avansat, atât vorbit cât și scris.
- Cunoștințe de informatică la nivel de utilizator.

Constituie avantaje:
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.
- Experiența anterioară în sectorul transporturilor.

BENEFICII OFERITE

Se oferă:
- Loc de muncă stabil într-o firmă care are statutul de lider în sectorul transporturilor și care se află într-un proces de creștere și extindere.

Carrion Expedition este una dintre marile firme specializate în transportul frigorific al produselor horticole.
Funcționând atât ca trasportator, cât și ca agenție de transport, Carrion Expedition își bazează activitatea pe soliditatea organizării sale și pe profesionalismul, exigența și experiența echipei sale.
Compania noastră administrează mai mult de 1.300 de mijloace de transport, proprii și ale colaboratorilor, cu care se realizează transportul regulat de mărfuri la nivel național și în toată Europa.
Flota noastră de vehicule are o vechime medie de doi ani, mijloacele de transport fiind echipate cu cele mai noi și mai robuste sisteme de comunicații, localizare și mesagerie, telemetrie de refrigerare a semiremorcilor, termografe omologate și sisteme de dezinfecție, cu scopul de a le oferi clienților noștri servicii la cele mai ridicate standarde.