Frontend Web Developer / UX Designer

Popular Art Design SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare front-end (html / css)
- Cunostinte de HTML5 + CSS3+ Mysql + Jquery
- Cunostinte Photoshop;
- Prelucrare si creare de continut grafic (prelucrare imagini, creare bannere, logo)
- Cunostinte minime Magento pentru creare magazine online.
- Seriozitate, punctualitate, dorinta de invatare

CERINTE

- creare layouturi web sites, frontend si backend prin modificari de teme sau alte layout-uri achizitionate
- modificare si customizare platforme Magento.
- cunostinte jquery
- cunostinte de baza PHP5, CSS3 si Mysql
- cunostinte de baza in lucrul cu framework-uri
- cunoasterea cel putin la nivel mediu a uneia din limbile engleza sau franceza

Avantaje:

- experienta in posturi similare
- experienta cu sisteme de administrare hosting CPANEL, PLESK
- cunostinte de administrare server
- cunostinte de baza a principiilor social media & SEO

Suntem o companie de ecommerce, design și dezvoltare web din Cluj-Napoca specializata pe crearea de magazine online pe platforma Magento