Front-end developers

Arxia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alaturi de noi, la ARXIA ( www.arxia.com ), vei contribui la realizarea de proiecte web de inalta calitate, proiecte interesante pentru clienti romani si vestici.

CERINTE

ARXIA vrea de la tine:
- sa fii ca noi toti, un bun jucator de echipa
- sa ai cunostinte solide, probate, de HTML&CSS ( preferabil incluzand CSS3 si HTML5) si JS ( preferabil sa ai experienta cu frameworks JS, in special jQuery)
- sa intelegi tehnologiile si standardelor web, sa fii familiar cu notiunile de usability si accessibility, sa ai respect pentru standardele si bunele practici din industrie
- sa fii atent la detalii
- sa fii o persoana deschisa, organizata, atenta si proactiva -ai initiativa, iti asumi rezolvarea problemelor, propui inbunatatiri, critici constructiv.
- sa stai cu noi full time in biroul nostru din Cluj
- sa te descurci in limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

ARXIA este:
- o echipa puternica, unita, organizata, competenta si motivata
- prima companie din Romania care a dezvoltat proiecte in TYPO3 (din 2005)
- realizator de proiecte mari in TYPO3 pentru piata romaneasca ( www.libertatea.ro, www.evz.ro, www.eurogsm.ro ). Pe plan extern, colaboram cu agentii web cu renume
- dezvoltator de produse, validate pe plan global ( PlanningWiz).Suntem in plin proces de dezvoltare a altor produse
- sponsor al TYPO3 Usergroup Romania , organizator al intalnirilor dezvoltatorilor TYPO3 din Romania (TYPO3 Usergroup Meetup) si al altor actiuni
- permanent in cotact cu cele mai noi tendinte si oportunitati tehnologice. De aceea dezvoltam tot mai mult aplicatii pe mediile mobile (jQuery Mobile, PhoneGap) si aplicatii folosind Apache Solr

ARXIA iti ofera:

- proiecte interesante, diverse, in care vei primi tot sprijinul nostru pentru a creste profesional
libertate mare de exprimare si sprijin pentru initiativele tale
- timp de studiu in cadrul programului de lucru, prezentari si workshop-uri, certificari platite de firma
- participari la evenimente nationale si internationale (Camps, Developer Days, etc)
- deplasari in strainatate la clientii nostri, lucru in echipe mixte alaturi de programatori de valoare din vest
- tabere, excursii si multe activitati in care ne distram impreuna si invatam mai multe despre noi si despre ceilalti colegi
- salariu bun – oferim valoare clientilor si primim bani pe masura. Nu exista salar maxim. Facem mai multi bani impreuna si castigam cu totii din ce in ce mai mult

ARXIA asteapta cu nerabdare:

- sa trimiti CV-ul tau, incluzand descrierea experientei tale si o lista de proiecte relevante cu o scurta descriere
- sa ne intalnim pentru a discuta ce putem face unii pentru altii si unde vrem sa ajungem impreuna