Formare ca Operatori pe masini cu comanda numerica (CNC)

NAPOMAR S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam absolventi de liceu sau scoala profesionala profil mecanic, in vederea formarii in meseria de Operatori pe masini cu comanda numerica (CNC).
Durata cursului - 3 luni.
Angajarea se face inainte de inceperea cursului, scopul nostru fiind acela de a forma profesional persoane interesate sa lucreze in acest domeniu.

CERINTE

- absolvent liceu sau scoala profesionala (profil mecanic)
- dorinta de a invata lucruri noi
- disponibilitate de a lucra in schimburi

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

Societatea are sediul in municipiul Cluj-Napoca, s-a infiintat in anul 1991 prin transformarea Fabricii de Masini de Rectificat si Echipament Hidraulic in Societatea Comerciala NAPOMAR S.A.

Obiectul principal de activitate este fabricarea masinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.
Din anul 1998 societatea este privatizata integral, actionarul majoritar fiind SIF Banat-Crisana.
Societatea NAPOMAR S.A. este actionara la douasocietati mixte, S.C. LVD NAPOMAR S.A. si S.C. DANOMAR S.A., producand impreuna masini-unelte destinate pietei externe.
Piata societatii este intr-o continua dezvoltare, 95% din productia realizata fiind destinata pietei intracomunitare.