Financial Controller

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista o companie de productie, ce are ca obiect de activitate fabricarea incaltamintei, in procesul de recrutare pe postul de Financial Controller.

Locatie: Cluj-Napoca

RESPONSABILITATILE POSTULUI

• Analiza financiara;
• Controlling industrial pentru intocmirea rapoartelor lunare (ex. eficienta, absenteism);
• Intocmirea rapoartelor lunare de venituri-cheltuieli;
• Construirea si supervizarea proceselor; implementarea proceselor de control intern si alinierea la procedurile grupului;
• Calcul bugete.

CERINTE

• Minim 2 ani experienta in contabilitate;
• Minim 1 an experienta in analiza financiara – productie;
• Studii superioare finalizate;
• Capacitate intocmire situatii financiare: bilant, balanta, declaratii lunare;
• Cunostinte de limba engleza – mediu/avansat;
• Cunostinte de limba italiana/ franceza reprezinta avantaj;
• Cunostinte de MS Office;
• Bune abilitati de analiza si planificare;
• Persoana flexibila si dinamica.

BENEFICII OFERITE

- Beneficii: tichete de masa, decont transport, telefon de serviciu;
- Formare profesionala in multinationala si training-uri in Italia;
- Promovare in functia de Financial Manager.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).