Farmacist - limba maghiara

SC PharmaFarm SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează şi supraveghează funcţionarea farmaciei, sub îndrumarea farmacistului şef
- Asigură aprovizionarea ritmică şi constantă a farmaciei cu medicamente şi alte produse de sănătate
- Controlează şi execută operaţiunile de gestiune ale farmaciei (intrări, ieşiri, NIR, facturi)
- Răspunde şi efectuează recepţia calitativă şi cantitativă a produselor, pe baza facturilor emise de furnizori
- Execută şi răspunde de prepararea, conservarea şi eliberarea preparatelor
- Asigură şi execută eliberarea medicamentelor pe bază de prescripţie medicală
- Informează si consiliaza corect pacientul asupra tuturor aspectelor legate de medicament, mod de administrare, doze, reacţii adverse, efecte secundare şi preţ(recomandari asociate)
- Intocmeste zilnic Registru de Casa
- Cooperează cu medicul în legătură cu schema terapeutică în cazul asocierilor de medicamente şi a prescrierii de reţete magistrale

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare de specialitate - Facultatea de Farmacie
- Min. 2-3 ani experienta in farmacii circuit deschis-obligatoriu
- Certificat de Membru al Colegiului Farmaciştilor din România
- Cunostinte operare MS Office
- Abilităţi excelente de relaţionare şi comunicare, empatie, orientare către client
- Abilitati de organizare si planificare, atenţie distributivă
- Reprezentativ
- Limba engleza - nivel avansat
- Limba maghiara - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- Salariu atractiv pe CM
- Bonusuri corelate cu indicatorii de performanta
- Posibilitati de promovare

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice si parafarmaceutice, PharmaFarm SA, membră a grupului Gedeon Richter România S.A, este distribuitor farma cu acoperire naţională Pharmafarm SA detine un centru logistic situat in Corunca-Mures si opt depozite regionale in oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi.
Obiectul principal de activitate il constituie distributia si achizitia de produse farmaceutice si parafarmaceutice de la furnizori nationali si internationali.