EUROPEAN PRODUCTION SYSTEM MANAGER Locaţia : Cluj-Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asistă o companie producătoare de subansamble şi piese pentru industria auto în procesul de recrutare şi selectie pentru poziţia de:

EUROPEAN PRODUCTION SYSTEM MANAGER

Responsabilităţi:

- Definirea și implementarea globală a standardelor internaționale pentru procesele de producție, pregătirea proceselor de lucru, calitate și shopfloor, în special:
* Dezvoltarea și implementarea unui sistem de producție;
* Planificarea producției (producție discretă, planificare detaliată, întreținere);
* Shopfloor Control System (sistem de verificare a atelierului de producție);
* Serializare și trasabilitate (Traceability);
* Managementul vizualizării;
* Continuous Improvement Process;
* Principii de calitate;
- Perfecționarea și optimizarea proceselor în sensul „best practice“;
- Metode de reprezentare și formulare uniformă a indicatorilor cheie de performanță strategici și operaționali (KPI);
- Optimizarea sistemului de raportare;
- Gestionarea modificărilor, în special pregătirea instruirii, a documentației și desfășurării acesteia;
- Managementul și conducerea unei echipe interdisciplinare de proiect de specialitate;
- Sprijinirea specialistului lean în implementarea uniformă la nivel de filială a principiilor lean în întregul lanț de producție cuprinzând dezvoltare, achizitii, logistică, calitate și producție;
- Coordonare și responsabilitate operațională în ceea ce privește programul de îmbunătățire a filialei.

CERINTE

Cerinţe

- Minimum 5 ani experiență pe o poziție similară;
- Înțelegerea integrală a „Toyota-Production-System” (Lean Management) și experiența practică în domeniul sistemelor de producție;
- Experiență relevantă în domeniul optimizării proceselor;
- Studii tehnice absolvite în domeniul construcțiilor de mașini, tehnologia producției/fabricației, inginerie industrială sau calificări asemănătoare;
- Disponibilitate ridicată pentru deplasări internaționale;
- Limba engleză – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesante sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.