Electrician Electromecanic

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru compania Emsil Techtrans angajam ELECTRICIAN - ELECTROMECANIC. Emsil Techtrans o companie romaneasca, avand ca principal domeniu de activitatate constructiile sudate de mari dimensiuni (prelucrarile mecanice cu echipamente CNC, montaje instalatii electrice si hidraulice). Sediul central al companiei se afla la Oradea, insa activam si cu alte doua birouri si hale de productie la Aiud, respectiv Cluj-Napoca.

RESPONSABILITATI:
Verifica functionalitatea utilajelor si echipamentelor de productie si intervine imediat in caz de avarii;
Executa lucrari de intretinere curenta conform fiselor tehnice specifice fiecarui utilaj;
Intervine si remediaza in cel mai scurt timp defectiunile accidentale; lucreaza in echipa;
Regleaza, dupa caz, mecanismele electrice, electromecanice, hidraulice, pneumatice, pentru respectarea parametrilor functionali specificati;
Identificarea defectiunilor utilajelor si diagnosticarea functionarii lor;
Verifica parametri de lucru si efectueaza masuratori de precizie;
Intocmeste fise tehnice de constatare si raporteaza conform procedurilor stabilite ;
Asigura service-ul la echipamentele tehnologice si de productie ;
Analizeaza cauzele disfunctionalitatilor aparute, remediaza problemele, asigura prevenirea reaparitiei acestora;
Constata si apreciaza situatia reala a componentelor si determina cauza uzurii acestora;
Stabileste necesarul de piese de schimb si piese de interventie (cantitate, calitate) pentru a asigura buna functionare a mijloacelor de productie
Curatarea utilajelor si schimbarea consumabilelor ;
Mentine si completeaza fisele echipamentelor.

CERINTE

Experienta de minim 5 ani in domeniu;
Foarte bune cunostinte in domeniul electric, cunostinte de baza in domeniul mecanic si/sau instalatii industriale de productie;
Cunostine de pneumatica / hidraulica constituie un plus ;
Cunostinte si experienta in automatizari (PLC-uri, Comanda Numerica) este un plus ;
Abilitati de intelegere si control ale sistemelor industriale automatizate este un plus ;
Seriozitate, îndemânare, disponibilitate pt. lucrul în trei schimburi ;
Convins de valorile sigurantei, calitatii si eficientei (LEAN, 5S,6Sigma) ;
Disponibilitate de program prelungit in functie de comenzile de executie ;

BENEFICII OFERITE

Salarizarea se discuta in functie de experienta si de cunostinte.

www.inspirehr.ro