Editoare / Operatoare Call Center magazin online canar.ro

International Brand Stores Retail SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa fii parte dintr-o echipa tanara si dinamica, care activeaza cu succes in domeniul ecommerce?
Vrei sa inveti ultimele trenduri si tehnologii care tin de comertul online si sa ajuti la dezvoltarea unei afaceri cu potential?
Esti o persoana proactiva, organizata si pasioanata de ceea ce faci?
Daca raspunsul tau e da, atunci ne bucuram sa te avem alaturi de noi in acest proiect.

Reprezentam un magazin online local axat pe servicii si produse de calitate, cu depozit si stoc propriu in Cluj-Napoca. Gama de produse cuprinde in acest moment branduri internationale de parfumuri, cosmetice, make-up, bauturi fine, ciocolata elvetiana si belgiana, urmand sa ne extindem in acest an 2015 spre alte categorii: ceasuri, genti, ochelari, fashion.

Toate produsele sunt livrate din stocul propriu, iar accentul de calitatea produselor si rapiditatea serviciilor e ceea ce ne defineste in fata concurentei.

Asadar, daca esti interesata sa fii parte din acest proiect ambitios si provocator, te invitam sa ne trimiti cv-ul aici sau pe adresa de email: contact@canar.ro

Responsabilitati

- Analizeaza cerintele clientilor si ofera consultanta privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare;
- Indeplineste obiectivele de vanzari stabilite;
- Furnizarea de informatii cu privire la oferta canar.ro, disponibilitatea produselor, produse alternative, oferte promotionale etc;
- Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate pentru obtinerea unui feedback permanent;
- Adauga si editeaza produse si continut website pentru a avea permanent o oferta actualizata;
- Partial munca de analiza preturilor concurentei pe domeniul de referinta (parfumuri, cosmetice, bauturi, ciocolata)
- Realizeaza rapoarte de activitate

CERINTE

Cerinte

- Studii superioare (ideal absolvent pentru a fii langa noi in intervalul 9-17, L-V);
- Foarte bune cunostinte tehnice;
- Operare PC (MS Office: Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
- Limba engleza: nivel mediu/avansat.

Constituie avantaj:

- Minim 1 an experienta pe un post similar;
- Cursuri in domeniul tehnicilor de vanzare.
- Experienta in Adobe Photoshop sau Illustrator
- Experienta in administrarea de magazine online (preferabil Magento)
- Certificari Google Adwords

Program: L-V, intre 9 si 17

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv;
- Politica de beneficii atractiva;
- Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica;
- Acces la ultimele tehnologii si echipamente IT;
- Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.
- Posibilitate decontare transport functie de pachetul salarial

Suntem o companie tanara si dinamica, parte dintr-un concern international cu vasta experienta in domeniul comertului en-gros si en-detail. Oferim clienţilor noştri o gama diversificata de produse, de la parfumuri si cosmetice la bauturi alcoolice si non alcoolice, ciocolata si articole de fashion.
Principalul canal de vanzare e cel online, activand pe domeniul canar.ro. Avantajele competitive sunt livrarea rapida a produselor din stoc, profesionalismul serviciilor si in primul rand o echipa inchegata, formata din oameni tineri si inteligenti.