Economist - Serviciul Metodologie Contabila si Fiscalitate

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si depunerea la termenele prevazute de lege a declaratiilor de TVA;
- Evidenta jurnalelor de vanzari, jurnalelor de cumparari si stabilirea TVA colectat, deductibil si de plata, pro-rata;
- Intocmirea si depunerea la termen a declaratiilor fiscale privind impozitele si taxele locale;
- Participarea la intocmirea situatiilor solicitate de auditorii interni si externi, alte organisme externe cu privire la TVA si taxe locale;
- Efectuarea varsamintelor in termenele legale.

CERINTE

- Experienta in domeniul financiar-contabil / fiscal / bancar de minim 3 ani;
- Studii superioare - profil economic;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (pachetul Office);
- Cunostinte de legislatie fiscala (legislatie TVA) si legislatie bancara in general - constituie avantaj;
- Cunostinte de operare in sisteme contabile – Oracle;
- Cunostinte de limba engleza;
- Capacitatea de a se incadra in deadline-uri stabilite de lege;
- Abilitati de comunicare in scris si verbal.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»