Economist - Contabilitate Primara

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sustinem clientul nostru, Firma Eurostar (http://www.eurostar.ro/ ) din Cluj-Napoca, in procesul de recrutare si selectie pentru postul de Economist- contabilitate primara.

• Răspunde de evidenţa contabilă primară a societaţii;
• Asigură ţinerea la zi a evidenţei intrărilor si ieşirilor, întocmirii corecte şi la timp a documentelor specifice, precum şi a respectării măsurilor stabilite referitor la circulaţia documentelor utilizate la efectuarea înregistrarilor contabile primare;
• Răspunde de intocmirea registrelor contabile zilnice (Registrul de casă si Foaia de prezenţă, etc.);
• Coordonează operarea documentelor contabile primare primite în firmă : facturi de intrări marfa/materiale/servicii, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi ;
• Coordonează operarea documentelor contabile primare de ieşire : avize de expediere, facturi iesite, etc. si tine evidenţa clienţilor neincasaţi precum şi a încasărilor;
• Preia si verifică seturile de documente din departamentele comerciale, înregistrează deconturile pentru deplasarile externe;
• Îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor precum şi salvarea datelor informatice.

Program de 8 h/zi, la sediul companiei.

CERINTE

Cunoasterea programului Winmentor;
Experienta pe un post similar-minim 1 an;
Studii superioare in Contabilitate – constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficiile vor fi discutate la interviu.

www.inspirehr.ro

tel/fax: 0264597070

email contact: office@inspirehr.ro