ECONOMIST

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează, și răspunde de desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societătilor clienților, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
- Înregistrează documentele primare în contabilitate;
- Emite și înregistrează facturi;
- Realizează calcularea TVA-ului și a impozitului pe profit;
- Asigură organizarea și gestionarea în mod eficient a integrității întregului patrimoniu al societăților clienților în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare și normele sau reglementările interne ale societatăților;
- Preia și verifică seturile de documente contabile și întocmește deconturile estimative și deconturile pentru deplasările externe;
- Întocmește lunar declarațiile de impozite, taxe;
- Întocmește componente ale soldurilor conturilor și efectuează reglări pe baza acestora;
- Întocmește și completează documentele de evidență a încasărilor, plăților și a cheltuielilor aferente activității de vânzare-livrare (transport, rambursuri, registru de casă, cheltuieli diverse);
- Întocmeste și expediază lunar către administratorii firmei din Romania și din alte țări a rapoartelor și situațiilor financiare ale firmei privind clienții, furnizorii, situații financiare pe conturi de bancă, extrase bancare.

CERINTE

- Studii superioare în domeniul economic;
- Experiență de minim 3 ani în contabilitate (preferabil în firmă de contabilitate);
- Bun cunoscător al legislației financiar-contabile;
- Cunoștințe de operare PC: pachet MS Office - nivel avansat;
- Cunoștințe de limba engleză - nivel avansat; orice altă limbă constituie avantaj;
- Persoană flexibilă, cu bune abilități de comunicare și cu atitudine pozitivă;
- Abilități de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor.

* Clientul nostru este specializat în oferirea de servicii complete de contabilitate, administrare, salarizare personal și consultanță fiscală, cu o experiență de peste 10 ani în contabilitate.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.