DIRECTOR REGINAL VANZARI, Locatie: Cluj Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselct asista o companie nationala de turism intern si international in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI, Locatie Cluj Napoca.

Responsabilitati:
Deplasari in tara la agentiile arondate zonei, pentru a lua masuri in vederea cresterii vanzarilor si atingerea targeturilor propuse si intocmirea unui raport periodic pentru monitorizarea feedback-ului la actiunile intreprinse;
Infotrip in scopul de a largi portofoliul de clienti;
Corespondenta dintre sediul central si celelalte agentii din tara si strainatate;
Atingerea targetului de vanzari lunar;
Cresterea abilitatii agentiilor, a pregatirii lor astfel incat rezultatele sa se reflecte in cresterea vanzarilor;
Ofertarea produselor proprii la clientii corporate (instituitii publice, agenti comerciali, mici cmpanii cu potential);
Gestionarea portofoliul de clienti si colaboratori existenti si atragerea de noi clienti si colaboratori;
Comunicarea zilnica cu agentiile din subordine si cu agentiile colaboratoare etc.;
Parcurgerea zonei deservite sa fie efectuata in timp util; fiind obligatorie vizitarea fiecarei agentii din subordine cel putin o data pe luna dar si a agentiilor colaboratoare aflate in zona proprie;
Instruirea personalului din agentiile din subordine cat si acordarea de asistenta pentru agentiile colaboratoare;
Redactarea saptamanala a valorii de vanzari;
Prospectarea pietei si descoperirea unor noi zone cu potential de clienti / colaboratori;
Stabilirea necesarului de personal pentru agentiile din zonele deservite;

Participarea la interviurile de selectie de personal pentru agentile din zonele deservite;
Promovarea intereselor firmei prin participarea la campanii publicitare -are obligatia de a participa la activitati de publicitate care au ca principal obiectiv promovarea imaginii firmei si totodata cresterea vanzarilor;
Organizarea si sustinerea de evenimente in cadru intern si pentru clientii proprii, participarea la targuri, work shop-uri;
Respectarea modelelor de rapoarte stabilite si termenele de predare.

CERINTE

Studii superioare
Experienta profesionala: minim 3 ani in domeniu transport/ turism/ vanzari
Cunostiinte de operare PC
Abilitati de lucru in echipa
Capacitate de sinteza si analiza
Bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Postul implica si deplasari.
Dotari: telefon de serviciu, laptop, masina de serviciu, stick internet

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.