Economist

ISOQAR CEE RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic in programul de evidenta contabila ( SAGA) toate operatiunile contabile.
- Verifica daca documentele primite de la furnizori respecta cerintele de forma impuse de lege si daca sunt corecte din punct de vedere aritmetic
- Inregistreaza in evidentele gestiunii materiile prime, materialele, obiectele de inventar, mijloacele fixe, dupa caz.
- Urmareste ca toate inregistrarile contabile sa respecte legislatia in vigoare si sa aiba la baza documente justificative
- Emite facturi si chitante pentu clientii firmei ( din programul SAGA)
- Intocmeste receptii, bonuri de consum
- Intocmeste ordine de compensare, daca este cazul
- Opereaza si urmareste zilnic Registrul de casa
- Intocmeste, verifica si inregistreaza deconturile de cheltuieli. Urmareste permanent soldul contului 542 si urmareste justificarea avansurilor spre decontare.
- Analizeaza si prezinta saptamanal conducerii situatia la zi a impozitului pe profit si a TVA-ului de plata
- Intocmeste statele de plata lunare si declaratiile pentru platile la BS si BASS
- Urmareste si opereaza in contabilitate amortizarea imobilizarilor
- Intocmeste si verifica balantele lunare si bilanturile semestriale si anuale
- Intocmeste documente in relatia cu Administratia financiara sau ONRC
- Tine legatura cu administratia financiara sau ONRC
- Participa la inventarierea anuala a patrimoniului si intocmeste documentatia aferenta

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic
- experienta in contabilitate minim 5 ani
-cunostinte de contabilitate si fiscalitate
-cunostinte bune de utilizare a calculatorului ( word, excell)
- permis de conducere - cat. B - constituie avantaj

Organism de certificare ISO, reprezentanta nationala a ISOQAR LTD Marea Britanie. ISOQAR este prezent in România din anul 2009, ca organism independent de certificare si instruire, actionand sub acreditarile grupului ISOQAR.