Director departament de consultanta

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Empatia si atentia acordata persoanelor aflate in subordine, orientarea catre solutii si catre sarcini bine realizate, placerea de a lucra cu oamenii sunt cateva dintre aspectele pe care le cautam la persoana care va ocupa functia de Director Departament de Consultanta. Compania angajatoare are prestigiu in domeniul de activitate si se bazeaza pe o comunicare constructive in randul angajatilor.

Responsabilitati
- Coordoneaza echipa de consultanti;
- Organizeaza si conduce sedintele saptamanale;
- Repartizeaza proiectele in functie de nivelul de incarcare al fiecarui consultant;
- Intervine in discutiile cu clientul cand este necesar;
- Asigura suport consultantului in momentul in care are nevoie;
- Verifica si ajuta consultantii;
- Intervine si rezolva eventualele conflicte, neintelegeri atat in interorul echipei cat si in afara acesteia;
- Lucreaza si ajuta la imbunatatirea procedurilor existente;
- Asigura respectarea si realizarea activitatilor conform procedurilor stabilite.

CERINTE

Cerinte
- persoana comunicativa, empatica, implicata, organizata, responsabila pentru deciziile luate si adaptabila unui sistem de lucru bine organizat;
- experienta in managementul unei echipe de minim 15 persoane cu studii superioare (de preferat activitatea firmei in domeniul serviciilor);
- studii superioare;
- cunostinte pachet Office.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg