IT Recruiter- germana- Cluj

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• actualizarea, mentenanta si extinderea bazelor de date cu candidati
• cautarea cu predilectie a candidatilor vorbitori de limba germana si engleza potriviti pentru diverse proiecte ale companiei
• publicarea pozitiilor deschise pe setul standard intern de siteuri de recrutare
• identificarea creativa de noi canale online de recrutare
• suport activ in construirea de grupuri de expertiza
• sustinerea interviurilor telefonice si/sau personale, colectarea informatiei in bazele de date
• selectia si calificarea candidatilor, gestiunea comunicarii si feedbackului pe parcursul procesului de recrutare si intocmirea fiselor de profil

CERINTE

Candidatul ideal:
• vorbeste fluent germana si engleza
• detine studii finalizate nivel licenta sau masterat de Resurse Umane, Psihologie, Finante, IT, LMA, Management
• manifesta in practica un mod de lucru analitic, structurat, organizat si responsabil
• este pasionat proactiv, flexibil si eficient in procesul de invatare
• este un bun comunicator si socializeaza natural cu diverse categorii de indivizi
• are dexteritate in utilizarea programelor din pachetul MS-Office
• si-a dezvoltat o retea extinsa de contacte pe siteuri de networking gen Linkedin
• reprezinta avantaj o prima experienta profesionala sau internship pe parte de recrutare, preferabil cu accent pe selectia de personal din domeniul IT

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• un salar competitiv si bonuri de masa
• un birou spatios cu dotari moderne si amplasament quasi ideal
• suportul unui colectiv international competent si fiabil
• posibilitatea dezvoltarii profesionale esalonate pe termen mediu in cadrul unei echipe deosebite