Designer, Directia Marketing, Comunicare si PR - Sediul Central Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Crearea de machete de design pentru campaniile de marketing (brosuri, whitepapers, prezentari, template-uri etc.);
• Colaborarea cu echipa de Marketing Online in vederea definirii si implementarii elementelor de design care sa asigure actualitatea website-urilor;
• Conceptul, designul si executia bannerelor web, a elementelor grafice si video, precum si a continutului specializat aferent, pentru website-ul companiei si campaniile online;
• Editarea materialelor video;
• Participarea la sedinte foto pentru pregatirea materialor vizuale.

CERINTE

• Experienta de minim un an in domeniu;
• Cunostinte de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Corel Draw, Lightroom, Dreamweaver;
• Cunostinte de editare video si foto;
• Cunostinte in executarea de fotografii;
• Constituie un avantaj cunostintele de HTML, XHTML & CSS, 3D Max;
• Creativ, cu simt artistic dezvoltat si atent la detalii;
• Cunostinte forte bune despre culori, texturi, incadrare; stilizari;
• Capabil sa respecte deadline-urile si identitatea de brand.

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»