DESIGNER - CENTRALA BT

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de machete de design pentru diverse campanii (brosuri, whitepapers, prezentari, template-uri etc.)
- Colaborarea cu echipa de Marketing Online in vederea definirii si implementarii elementelor de design care sa asigure actualitatea website-urilor
- Conceptul, designul si executia bannerelor web, a elementelor grafice si video, precum si a continutului specializat aferent, pentru website-ul companiei si campaniile online

CERINTE

- Experienta minim 1 an in domeniu
- Prezentarea portofoliului
- Cunostinte de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Corel Draw, Dreamweaver
- Constituie un avantaj cunostintele de HTML, XHTML & CSS, 3D Max
- Creativ, cu simt artistic dezvoltat si atent la detalii
- Cunostinte forte bune despre culori, texturi, incadrare
- Capabil sa respecte deadline-urile si identitatea de brand

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»