Derulator Contract/Economist pentru firma de instalatii

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza inregistrarile in Oracle ale tuturor documentelor aferente proiectului, precum si a datelor silicitate de catre managerul de proiect;

Se asigura de buna derulare a contractului si de urmarirea eficienta a bugetului de contract;

Emite comenzile necesare pentru buna derulare a contractului (comanda de proiectare, comanda de aprovizionare din import, comanda de aprovizionare din tara);

Asigura interfata cu Directia de Procurare;

Intocmeste cererile de procurare si urmareste procesarea lor de catre Directia Procurare;

Intocmeste procesul-verbal de predare-primire a echipamentelor si materialelor;

Intocmeste situatiile centralizate ale comenzilor;

Urmareste termenele de livrare, comenzile/contractele de subcontractare;

Intocmeste propunerea de efectuare plati;

Raspunde de facturarea la termen a lucrarilor executate;

Intocmeste anexele care stau la baza facturilor;

Introduce facturile in sistemul informatic si se asigura de repartizarea cheltuielilor pe lucrarile aferente in functie de cerintele managerului de proiect;

Se ocupa de preluarea produselor aprovizionate de catre Directia de Procurare pentru lucrare si asigura gestionarea acestora pe parcursul executiei lucrarii;

Pregateste echipamentele / materialele pentru livrare si le distribuie catre lucrari;

Intocmeste situatia consumurilor materiale;

Mentine relatii de serviciu cu furnizorii directi;

Gestioneaza toate documentele aferente proiectului (contract, acte aditionale, corespondenta, etc) si asigura arhivarea lor la finalizarea proiectului;

CERINTE

- Cunostinte Oracle
- O minima experienta in realizarea de diverse comenzi de la furnizori

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg