Dental Sales Representative

S.C. SABETTI MED S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza activitatea de promovare si vanzare a produselor companiei (implanturi dentare) catre medicii stomatologi din teritoriul arondat.
Viziteaza in mod regulat cabinetele si clinicile relevante din teritoriul arondat.
Organizarea de prezentari si training-uri cu medicii din domeniul stomatologic.
Stabileste si dezvolta o buna relatie de afaceri cu toti clientii de pe zona arondata.

CERINTE

Experienta in promovare / vanzare in sectorul medical dentar.
Persoana organizata, capabila sa lucreze autonom, cat si in echipa.
Persoana sociabila, dinamica, implicate.
Abilitati excelente de comunicare si negociere.
Cunostinte medii de limba engleza (limba italiana constituie avantaj).
Permis Cat.B.

BENEFICII OFERITE

Telefon
Tableta
Masina de serviciu
Pachet salarial motivant (peste medie), corespunzator performantei individuale.

Sabettimed este unic reprezentant in Romania al prestigioasei companii italiene Sweden & Martina.
Sweden & Martina exista din 1972, iar în prezent este unul dintre liderii internationali in proiectarea, productia si distributia de produse pentru sectorul dentar, in special implantologie.

Sediul central al Sweden & Martina se afla in Italia, insa compania detine centre de dezvoltare in Spania, Franța, Germania, Statele Unite ale Americii si o retea de distribuitori in Europa, Orientul Mijlociu, Asia, Africa de Sud America.

Produsele a caror performanta fost validata pe parcursul a peste 25 de ani de argumentare stiintifica, atat in centrele de cercetare proprii, cat si prin colaborari cu universitati de renume din intreaga lume, sunt din ce in ce mai prezente si in cabinetele stomatologice din Romania.