Customer support - limba germana

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder, companie multinationala de consultanta in resurse umane, cauta vorbitori de limba germana pentru unul dintre clientii sai din Cluj-Napoca.
Daca esti in cautare de noi oportunitati si iti doresti sa faci parte dintr-o companie de renume care sa iti ofere sanse reale de dezvoltare asteptam cv tau.

Responsabilitati:
- Ofera suport cu privire la serviciile companiei
- Raspunde cerintelor clientilor in timp eficient
- Isi dezvolta si mentine cunsotinte tehnice cu privire la produsele si serviciile companiei
- Consulta manualul produsului pentru a putea consilia clientul si a-i oferi solutii adecvate
- Transmite cererea clientului catre urmatorul department atunci cand problema nu poate fi remediata

CERINTE

Cerinte:
- Cunostinte avansate de limba germana nivel B2-C1
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala
- Abilitati organizatorice
- Experienta pe un post de suport clienti constituie un avantaj
- Persoana proactiva, cu initiativa
- Abilitatea de actiona cu calm in situatii de stres sau termene limita

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- Posibilitatea de a fi parte a unei echipe profesioniste
- Posibiliatea de a activa intr-un mediu modern in cadrul unei companii multinationale
- Posibilitati de dezvoltare asiguate de programe de training specializate

Pentru mai multe detalii asteptam cv-uri pe adresa de e-mail c.nistor@trenkwalder.com cu titlul “Customer support”
- Posibilitatea de dezvoltare in cariera pe termen lung
- Pachet salarial competitiv

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).